Polski? Ogarniam Spotkania z fotografia Redakcja PDF Jestemy na Youtube Jestemy na Facebooku

Szkolenie zamknięte “Techniki mowy”

Techniki mowy, czyli jak mówić wyraźnie i ładnie. Umieć mówić ładnie i wyraźnie – oczekujemy dobrej dykcji i mowy pięknie brzmiącej. Proponowane przez nas zajęcia to pierwszy krok do poprawy estetyki mówienia. Będziemy wspólnie uczyli się mówić i czytać głośno tak, by było to interesujące.

Jest to szkolenie zamknięte, przygotowane dla konkretnej instytucji publicznej czy przedsiębiorcy, po indywidualnym dostosowaniu programu szkolenia.

Cele zajęć:

Forma:
Warsztat z grupą nie przekraczającą 15 osób

Program:
Mowa ciała (postawa i gest)

Dykcja

Głośne czytanie

Czas zajęć zależy od potrzeb i możliwości uczestników.

Prowadzący – Maria Bończykowa:
Absolwentka Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego (1981 r.), a także:
– Pomagisterskiego Studium Logopedycznego UW
– Podyplomowego Studium Wymowy prowadzonego przez Akademię Teatralną
– Podyplomowego Studium Emisji Głosu UW.
Logopeda i specjalista z zakresu techniki mowy.
Przez lata powadziła zajęcia z techniki mowy i emisji głosu ze studentami i słuchaczami studiów podyplomowych z techniki mowy i emisji głosu (Instytut Dziennikarstwa UW, Wydział Polonistyki UW i inne).  Przez 7 lat pracowała jako logopeda na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 2004 współpracuje z TVP. Szkoli dziennikarzy i prezenterów w zakresie techniki mowy. Jest członkiem Komisji ds. Karty Ekranowej. Od 2000 prowadzi wykłady i szkolenia warsztatowe dla sędziów i prokuratorów.
Szkoli także przedstawicieli innych zawodów, np. przygotowywała w zakresie dykcji solistki śpiewające główna partię w spektaklu „Upiór w operze” w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. W Szkole Negocjacji (prowadzonej przez firmę szkoleniową Grupa sc.) prowadzi zajęcia w zakresie pracy nad wizerunkiem.
Jest autorką kilku artykułów na temat techniki mowy, zamieszczonych m.in. w książce „Emisja głosu nauczyciela”, a także w czasopismach branżowych przeznaczonych dla kadr  wymiaru sprawiedliwości i dla pracowników oświaty. Jest warszawianką – z urodzenia i z wyboru. Mężatka, ma dorosłego syna.

Informacje dodatkowe:
Program może zostać zmodyfikowany w zależności od potrzeb i sugestii uczestników. Więcej informacji: Grażyna Oblas, tel. 0 502 825 492.