Polski? Ogarniam Spotkania z fotografia Redakcja PDF Jestemy na Youtube Jestemy na Facebooku

Warsztaty Dziennikarskie Media Plus 2022 

Ruszyła IV edycja warsztatów dziennikarskich Media Plus dla dziennikarzy polskich redakcji na Wschodzie, dofinansowanych ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Polonia i Polacy za granicą 2022” 

Do udziału w warsztatach zaprosiliśmy: dziennikarzy, redaktorów i współpracowników polskich redakcji z Kazachstanu, Kirgistanu, Litwy, Mołdawii, Łotwy, Republiki Czeskiej, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Węgier. 

Zajęcia i ćwiczenia będą odbywać się on-line, w terminach: 12 września do 17 września (I grupa), od 26 września do 1 października 2022 r. (II grupa), w cyklu poniedziałek-sobota, w godz. 16.00-20:00.

W dzisiejszym świecie czytelnicy oczekują od dziennikarzy szybkich i wiarygodnych wiadomości, tego czego nie przeczytają gdzie indziej, albo ich poglądów, komentarzy, ciekawych obserwacji. Tylko wtedy tytuł ma szansę zaistnieć. Szkolenia mają charakter warsztatowy, w których wiedza łączy się z umiejętnościami praktycznymi.

Celem warsztatów jest rozwinięcie umiejętności związanych z przygotowaniem oraz redagowaniem tekstów prasowych i do internetu, uporządkowanie zasad redagowania i przypomnienie zasad poprawności językowej i obyczajowej. Regułą dzisiaj prawie powszechną stało się, że redakcje publikują wydania papierowe i prowadzą serwisy internetowe.  Dlatego też program warsztatów uwzględnia profil współczesnych redakcji, pracujących w taki właśnie sposób. Trzecim niezbędnym elementem jest wykorzystanie mediów społecznościowych. Znaczna część warsztatów obejmie  zagadnienia  związane z  budowaniem strategii promocyjnej w social mediach i  budowaniem marki, redagowaniem stron internetowych i rolą portali internetowych. Kolejna część warsztatów poświęcona będzie roli dezinformacji, etyce i systemom medialnym w Europie Środkowej i Wschodniej.