Naukąt

Kompatybilność elektromagnetyczna a cyberbezpieczeństwo

W Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej i Systemów Teleinformatycznych Politechniki Wrocławskiej – najlepiej wyposażonym uczelnianym laboratorium w Polsce i jednym z lepszych (uczelnianych) w Europie – przeprowadzane są badania naukowe oraz testy dla przemysłu, które mają za zadanie wyeliminowanie zakłóceń, jakie mogą pojawiać się w pracy wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych, sieci komputerowych czy sieci telekomunikacyjnych.

Naukąt

Przestrzenie Wspólnego Namysłu

Specjalna Przestrzeń Makerspace@UW umożliwia studentom i pracownikom pracę nad projektami zarówno własnymi jak i w ramach Zespołowych Projektów Studenckich.

Naukąt

Wpływ technologii na funkcjonowanie młodych – FOMO

Rozwój technologii spowodował wyłonienie się FOMO – Fear of Missing Out – strachu przed odcięciem od informacji, przejawiającym się wzmożonym korzystaniem z mediów społecznościowych, a co za tym idzie urządzeń elektronicznych.

Naukąt

Popularyzacja nauki

Program pokazujący naukę w „rozrywkowym” wydaniu. Laureaci konkursów FameLab oraz Popularyzator nauki pokażą jak o dowolnej dyscyplinie naukowej mówić w jasny i atrakcyjny sposób.

Naukąt

Polscy naukowcy badają Antarktykę

Polscy architekci projektują nową siedzibę Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego. Badacze-polarnicy z całego świata korzystać będą z laboratoriów, sal konferencyjnych i bibliotek.

Scroll to Top