Polski? Ogarniam Spotkania z fotografia Redakcja PDF Jestemy na Youtube Jestemy na Facebooku

III edycja – Warszawskie Spotkania z Fotografią Dokumentalną

W 2013 roku odbyła się III edycja projektu Warszawskie Spotkania z Fotografią Dokumentalną. W ramach projektu odbyło siedem spotkań z wybitnymi współczesnymi fotografami.

Spotkania poświęcone były rozważaniom o naturze fotografii i jej obecności w świecie współczesnej sztuki. Spotkania były atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, przyczyniły się do integracji mieszkańców poszczególnych dzielnic Warszawy. Projekt przybliżył ważne wydarzenia artystyczne ostatniego czasu, wpłynął na poszerzenie wiedzy i wzrost edukacji artystycznej uczestników projektu. Projekt przyczynił się do wzrostu udziału Warszawiaków w życiu kulturalnym Warszawy.

Odbyło się siedem spotkań:

Kuba Dabrowski - M. Kazmierczak

fot. Mirek Kaźmierczak

Lazar

fot. Tomasz Wiech

fot. Tomasz Wiech

fot.  Mirek Kaźmierczak

fot. Mirek Kaźmierczak

Niedenthal

fot. Mirek Kaźmierczak

fot. Krzysztof Durmaj

fot. Krzysztof Durmaj

fot. Mirek Kaźmierczak

fot. Mirek Kaźmierczak

W spotkaniach  ogółem wzięło udział około tysiąca osób, co potwierdza wciąż rosnące zainteresowanie warszawskiej publiczności naszym projektem.

publicznosc warszawskie spotkania

Moderatorem spotkań był Andrzej Zygmuntowicz, szef Rady Artystycznej ZPAF i Akademii fotoreportażu. W 2011 i 2012 odbyły się dwie edycje Warszawskich Spotkań z Fotografią Dokumentalną (11 spotkań) z udziałem: Filipa Ćwika, Maćka Nabrdalika, Macieja Jeziorka, Agnieszki Rayss, Jana Brykczyńskiego, Włodzimierzem Krzemińskim, Wojciecha Grzędzińskiego, Przemysława Pokryckiego, Doroty Awiorko-Klimek, Macieja Pisuka i Anny Bedyńskiej.

Partnerem projektu był klub Powiększenie oraz Centrum Druku i Kopiowania. Patronat medialny objęli: PDF, Akademia fotoreportażu, fotografuj.pl, empiktofo.pl

Zadanie „Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną – Zwierciadła czy okna”
było realizowane dzięki dofinansowaniu Biura Kultury m.st. Warszawy.

m