TU NAUKA

Ministarstwo Edukacji i Nauki Radio Kampus WDIB Akademickie Radio LUZ Studenckie Radio ŻAK Akademickie Radio Centrum Aqua Apartamento F Like Fashion
co robimy w internecie? dla kogo i po co?

31 stycznia 2023

Badacze z Uniwersytetu Warszawskiego przyjrzeli się zjawisku
tożsamości społecznej w kontekście ery cyfrowej, badają kwestię dynamicznej autoprezentacji dla ulotnej publiki i jej wpływ na debatę publiczną.

Więcej
Metaverse

7 lutego 2023

Facebook przekształcił się w Metaverse i w ciągu najbliższych lat planuje rozwijać świat, w którym użytkownicy wykształcą swoje cyfrowe tożsamości.

Więcej
migracja w kontekście agresji Rosji na Ukrainę

14 lutego 2023

W audycji przyjrzymy się zjawisku migracji z Ukrainy do Polski na przestrzeni lat.

Więcej

21 lutego 2023

W rozmowie z ekspertami przybliżymy uwarunkowania i konsekwencje doświadczania przez człowieka zdarzeń o charakterze traumatycznym i kryzysowym. Eksperci wyjaśnią neurologiczne przyczyny i osobiste skutki takiego rodzaju przeżyć.

Więcej

28 lutego 2023

Zespół naukowców przedstawił dowody na istnienie pary supermasywnych czarnych dziur w centrum galaktyki o nazwie PKS 2131-021 odległej od Ziemi o około 9 miliardów lat świetlnych.

Więcej

7 marca 2023

Czy u schyłku wczesnego cesarstwa rzymskiego można było spotkac napis „tu byłem”? Kto na grobie ma napis „That’s all folks”?

Więcej

14 marca 2023

Niewątpliwie wielkim wyzwaniem naukowym jest swego rodzaju walka z fake newsami.

Więcej

21 marca 2023

Naukowcy stworzyli uniwersalny protokół do określania poziomu zaangażowania turystów w ich hobby. Nowo powstałym narzędziem ocenili poziom zaangażowania obserwatorów ptaków największego polskiego parku.

Więcej

28 marca 2023

Jak może wyglądać świat bez kierowców? Wokół implementacji bezosobowych aut narasta wiele pytań. Wśród nich – dylematy moralne związane z bezpieczeństwem oraz realne ryzyko paraliżu miast m.in. w wyniku ataków hakerskich.

Więcej
Społeczna Odpowiedzialność Nauki - Ministerstwo Edukacji i Nauki

Projekt finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach zadania Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Dofinansowanie projektu: 250 680 zł
Całkowita wartość projektu: 278 540 zł