Skąd popularność psychologii na studiach?

Studia psychologiczne znajdują się w czołówce najczęściej wybieranych kierunków w rekrutacji na uczelnie wyższe. W tym roku akademickim w całej Polsce rozpoczęło je 40 642 osób (dane MEiN). Jak będzie wyglądała ich praca za kilka lat? Czy procesy trwające na świecie będą istotnie zwiększały zapotrzebowanie na ich pracę? W programie porozmawiamy o znaczeniu pracy psychologicznej i chorobach cywilizacyjnych, w których leczeniu może pomóc i spróbujemy wyjaśnić popularność tego kierunku studiów.

Goście: dr hab. Małgorzata Gambin, Wydział Psychologii UW; dr hab. Anna Słysz, Wydział Psychologii, dr Monika Zielona-Jenek WNS UAM, dr hab. Malwina Szpitalak, Instytut Psychologii UJ

Zapraszamy do odsłuchania audycji:

STUDIO NAUKA: mózg, sztuczna inteligencja, paliwo przyszłości, uzależnienie od ekranów, elektrownie jądrowe. Posłuchaj, jak polskie uczelnie, naukowcy i instytucje kształtują przyszłość!

Emisje audycji:

w czwartki o 12:30 w Akademickim Radiu Kampus

we wtorki o 12:00 w Akademickim Radiu Centrum

w czwartki o 11:00 w Akademickim Radiu Luz

Projekt Studio Nauka realizowany przez Fundację w ramach zadania “Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego” został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dofinansowanie projektu: 88 030 zł
Całkowita wartość projektu: 97 830 zł

Lista tematów oraz linki do odsłuchu znajdują się w zakładce Studio Nauka

Scroll to Top