Raport FOMO 2022

Badacze z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Panelu Badawczego Ariadna oraz eksperci z NASK przygotowali kolejny, czwarty już raport z badań dotyczących FOMO (ang. Fear of Missing Out). Wynika z niego, że nastolatki wciąż są grupą najbardziej narażoną na lęk przed odłączeniem od sieci, informacji, zdarzeń w mediach społecznościowych. Co trzeci młody człowiek mocno odczuwa FOMO, a nie doświadcza go jedynie 6% z nich. FOMO dotyka każdej grupy społecznej, nawet seniorów.

Goście: dr hab. Anna Jupowicz-Ginalska, prof. UW, mgr Marta Witkowska – psycholog i terapeutka, ekspert ds. edukacji cyfrowej w Państwowym Instytucie Badawczym NAS

Zapraszamy do odsłuchania audycji:

STUDIO NAUKA: mózg, sztuczna inteligencja, paliwo przyszłości, uzależnienie od ekranów, elektrownie jądrowe. Posłuchaj, jak polskie uczelnie, naukowcy i instytucje kształtują przyszłość!

Emisje audycji:

w czwartki o 12:30 w Akademickim Radiu Kampus

we wtorki o 12:00 w Akademickim Radiu Centrum

w czwartki o 11:00 w Akademickim Radiu Luz

Projekt Studio Nauka realizowany przez Fundację w ramach zadania “Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego” został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dofinansowanie projektu: 88 030 zł
Całkowita wartość projektu: 97 830 zł

Lista tematów oraz linki do odsłuchu znajdują się w zakładce Studio Nauka

Scroll to Top