AI. Szanse i zagrożenia dla nauki

Telefon kontaktowy
(22) 55 23 924, +48 502 825 492
Email kontaktowy
fundacja@fsd.edu.pl, szkolenia@fsd.edu.pl

Zespół dwudziestu badaczy, skupionych wokół Katedry Sztucznej Inteligencji na Politechnice Wrocławskiej, przepuścił przez ChatGPT ponad 38 tysięcy zapytań z 25 zestawów danych skoncentrowanych na różnych tematach. Naukowcy starali się znaleźć odpowiedź na kilka fundamentalnych pytań: czy na obecnym etapie chatbot OpenAI, poza oczywistym potencjałem syntezy informacji z wielu źródeł, zrozumie bardziej ludzką odsłonę komunikacji, taką jak emocje? Jak wypada w tym zadaniu na tle najlepszych, ale bardziej specjalizowanych modeli NLP, takich jak T5 czy BERT?


Gość: prof. dr hab. inż. Przemysław Kazienko z Katedry Sztucznej Inteligencji na Politechnice Wrocławskiej.

Zapraszamy do odsłuchania audycji:

STUDIO NAUKA: mózg, sztuczna inteligencja, paliwo przyszłości, uzależnienie od ekranów, elektrownie jądrowe. Posłuchaj, jak polskie uczelnie, naukowcy i instytucje kształtują przyszłość!

Emisje audycji:

w czwartki o 12:30 w Akademickim Radiu Kampus

we wtorki o 12:00 w Akademickim Radiu Centrum

w czwartki o 11:00 w Akademickim Radiu Luz

Projekt Studio Nauka realizowany przez Fundację w ramach zadania “Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego” został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dofinansowanie projektu: 88 030 zł
Całkowita wartość projektu: 97 830 zł

Lista tematów oraz linki do odsłuchu znajdują się w zakładce Studio Nauka

Ministarstwo Edukacji i Nauki Radio Kampus WDIB Akademickie Radio LUZ Akademickie Radio Centrum Aqua Apartamento Komplex Home