Finał IV Edycji Olimpiady wiedzy o mediach

W dniach 16-17 marca br. w gmachu dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Jak co roku organizatorem był Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, Fundacja na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego, a współorganizatorami 15 wyższych uczelni z całego kraju. W etapie centralnym uczestniczyło 150 uczestników. Po napisaniu testu z zakresu wiedzy o mediach zawodnicy uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, autorem książek, Bogdanem Rymanowskim. W programie Olimpiady przewidziano również program kulturalny dla uczestników i tym razem był to seans w planetarium przy Centrum Nauki Kopernik.

Następnego dnia uczniowie odpowiadali na pytania i spośród nich wyłoniono trzech laureatów. Pierwsze miejsce zajął Maciej Wójcik z V L.O. im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie, II miejsce – Angelika Kowalska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, a III miejsce – Julia Cieślak z III L. O. im. Marii Konopnickiej we Włocławku. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Do I etapu Olimpiady w całym kraju przystąpiło blisko 1400 uczestników.

LG Electronics
Sponsor