III Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Fundacja na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego wraz z Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowały III Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu Tożsamość nauk o mediach “Rola mediów w edukacji społecznej”.

Rola mediów_baner ID

Była to już trzecia z cyklu debat naukowych poświęconych tożsamości nauk o mediach, organizowanych corocznie, zawsze w czerwcu, w gronie polskich medioznawców – pracowników Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz innych instytutów z Polski i zagranicy o podobnym profilu naukowym. Jej celem była analiza edukacyjnych oddziaływań mediów na społeczeństwo w różnych zakresach, ujmowanych wielowymiarowo, przede wszystkim pod kątem kompetencji poszczególnych grup odbiorców oraz specyfiki nadawców.

Wystąpienia prelegentów były skupione wokół następujących zagadnień:

Konferencja została dofinansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

logo-mnisw-pl