Zakończyły się warsztaty “Warszawa nieodkryta”

 

Warsztaty „Warszawa nieodkryta” 14 grudnia będą miały swoją ostatnią odsłonę – na spotkaniu zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy oraz papierowa wersja gazety, którą zamieszczamy także w wersji elektronicznej.

Celem projektu „Warszawa nieodkryta” było zorganizowanie 12 spotkań warsztatowych, w tym dwóch wycieczek studyjnych Warszawie ukazujących wielobarwne oblicze miasta, które posłużyły, jako dokumentacja do artykułów na temat mało znanych miejsc w stolicy. Rezultatem warsztatów, które były skierowany do młodzieży warszawskich liceów, było wydanie 12-stronicowej gazety, składającej się z artykułów i zdjęć, opisujących wybrane miejsca i obiekty największego polskiego miasta, którego charakter – tworzą zgodnie ludzie i tradycja. Artykuły opisują te miejsca stolicy, które z pewnością warto odwiedzić i odkryć dla siebie. Na bazie wycieczek oraz artykułów przygotowanych do gazety powstała “Mapa Warszawy Nieodkrytej”

Bez tytułu

 

Zadowolenie licealistów cieszy najbardziej. W ich opinii warsztaty dały im niepowtarzalną okazję, by,  nie tylko spróbować swoich sił w dziennikarstwie, lecz także spojrzeć na swoje miasto zupełnie inaczej niż dotychczas i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach.  – Warsztaty utwierdziły mnie w przekonani, że dziennikarstwo to to, co chciałbym w życiu robić – zapewniał jeden z uczestników. Kto wie, może właśnie odkryli swoje życiowe powołanie?

Gazeta “Warszawa nieodkryta”

logo_biale_wspolfinansowanie

 

Scroll to Top