Warsztaty dziennikarskie: Warszawskie miejsca z charakterem

Gazeta opisująca warszawskie miejsca z charakterem oraz mapa takich miejsc – to efekt 12 warsztatów dziennikarskich, zorganizowanych w ramach projektu „Mapa warszawskich miejsc z charakterem”. W warsztatach uczestniczyło 16 licealistów z warszawskich liceów.

DSC_0656Podczas trwających trzy miesiące warsztatów uczestnicy mieli szansę poznać podstawy pracy dziennikarskiej, metody zdobywania informacji, zbierania dokumentacji, formułowania tematów i pisania artykułów prasowych. W wyniku wspólnej pracy powstała gazeta „ Warszawskie miejsca z charakterem”.  Opiekę merytoryczną nad pracą licealistów sprawowali zawodowi dziennikarze – Bronisław Tumiłowicz i Paweł Olek.

Warsztaty dziennikarskie były czwartym projektem tego typu, realizowanym przez Fundację. Pierwszy poświęcony był Marii Skłodowskiej-Curie, w wyniku współpracy z uczniami czterech warszawskich liceów wydaliśmy gazetę poświęconą noblistce, drugi Uniwersytetowi Warszawskiemu, a trzeci Julianowi Tuwimowi. Dla licealistów była to nie tylko szansa na poznanie w praktyce dziennikarskiego fachu, ale też na pracę z książką i rozmowy z ekspertami. Warsztaty poświęcone Warszawie zakładały ten sam, przyjazny młodym ludziom i sprzyjający ich rozwojowi, model pracy.

Udział w warsztatach był bezpłatny.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego to organizacja pozarządowa zajmująca się edukacją medialną.

Projekt był realizowany dzięki dofinansowaniu Biura Edukacji m. st. Warszawy,
w ramach projektu “Mapa warszawskich miejsc z charakterem”.

m

mapa miejscZobacz gazetę “Mapa warszawskich miejsc z charakterem”
Zobacz mapę miejsc z charakterem

Scroll to Top