Wpływ konfliktów zbrojnych na środowisko

Telefon kontaktowy
(22) 55 23 924, +48 502 825 492
Email kontaktowy
fundacja@fsd.edu.pl, szkolenia@fsd.edu.pl

Wpływu konfliktów zbrojnych na stan środowiska naturalnego — a w konsekwencji także na zdrowie mieszkańców regionu dotkniętego działaniami wojennymi — po raz pierwszy zaczęto dokumentować i badać w trakcie wojny w Zatoce Perskiej w latach 1990-1991. To szczególnie aktualny temat z uwagi na toczącą się wojnę w Ukrainie, przysłowiowym “spichlerzu Europy”, która jest m.in. jednym z największych producentów pszenicy na świecie. Złożone i długoterminowe efekty środowiskowe konfliktu — obejmujące nie tylko konwencjonalne działania zbrojne, ale także celowy ekoterroryzm — analizuje dr inż. Wiesław Ptach z Katedry Teledetekcji i Badań Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Ekspert: dr inż. Wiesław Ptach, Katedra Teledetekcji i Badań Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Emisje audycji:

we wtorki o 12:30 w Akademickim Radiu Kampus

w niedziele o 9:00 w Akademickim Radiu Luz

w poniedziałki o 10 w Studenckim Radiu Żak

w niedziele o 7.30 w Akademickim Radiu Centrum

Projekt Tu Nauka realizowany przez Fundację w ramach programu “Społeczna odpowiedzialność nauki” został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Wartość dofinansowania: 250 680 zł

Całkowita wartość projektu: 278 540 zł

Lista tematów oraz linki do odsłuchu znajdują się w zakładce Tu nauka

Ministerstwo Edukacji i Nauki Społeczna Odpowiedzialność Nauki - Ministerstwo Edukacji i Nauki Radio Kampus WDIB Akademickie Radio LUZ Studenckie Radio ŻAK Akademickie Radio Centrum