Energia jądrowa i polskie uczelnie

Telefon kontaktowy
(22) 55 23 924, +48 502 825 492
Email kontaktowy
fundacja@fsd.edu.pl, szkolenia@fsd.edu.pl

AGH i UW zawierają porozumienie ze spółką Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ). PPEJ przewiduje budowę dwóch elektrowni w dwóch różnych lokalizacjach. Według deklaracji przedstawicieli rządu kwestia wyboru technologii i partnera dla drugiej elektrowni w ramach PPEJ jest ciągle otwarta. Pierwszy blok pierwszej elektrowni powinien – zgodnie z rządowymi planami – ruszyć w 2033 r. Aby budować w Polsce sektor energetyki jądrowej potrzebni, są ludzie o solidnym wykształceniu – to wykształcenie może zapewnić Uniwersytet Warszawski i Akademia Górniczo- Hutnicza w Krakowie. W programie odpowiadamy na pytanie jak efektywnie kształcić specjalistów od energetyki jądrowej.

Goście: Tomasz Stępień, prezes spółki Polskie Elektrownie Jądrowe, prof. Dariusz Wasik, Dziekan Wydziały Fizyki UW, prof. Alojzy Nowak, rektor UW, Jerzy Lis, rektor AGH w Krakowie.

Zapraszamy do odsłuchania audycji:

STUDIO NAUKA: mózg, sztuczna inteligencja, paliwo przyszłości, uzależnienie od ekranów, elektrownie jądrowe. Posłuchaj, jak polskie uczelnie, naukowcy i instytucje kształtują przyszłość!

Emisje audycji:

w czwartki o 12:30 w Akademickim Radiu Kampus

we wtorki o 12:00 w Akademickim Radiu Centrum

w czwartki o 11:00 w Akademickim Radiu Luz

Projekt Studio Nauka realizowany przez Fundację w ramach zadania “Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego” został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dofinansowanie projektu: 88 030 zł
Całkowita wartość projektu: 97 830 zł

Lista tematów oraz linki do odsłuchu znajdują się w zakładce Studio Nauka

Ministarstwo Edukacji i Nauki Radio Kampus WDIB Akademickie Radio LUZ Akademickie Radio Centrum Aqua Apartamento Komplex Home