Zapraszamy na warsztaty dziennikarskie dla licealistów “Warszawa nieodkryta”!

Serdecznie zapraszamy wszystkich licealistów, którzy lubią pisać, interesują się dziennikarstwem albo zwyczajnie, chcą dowiedzieć się czegoś nowego na bezpłatne warsztaty dziennikarskie „Warszawa nieodkryta”. Warsztaty organizuje Fundacja na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego, działająca przy Instytucie Dziennikarstwa UW. Zapisy trwają do 20 września 2015 r.

FB_Warszawa_panorama (źródło Wikipedia)

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Warszawa

Podczas warsztatów, uczestnicy będą mogli poznać podstawy pracy dziennikarskiej, rozwiną umiejętności twórczego pisania oraz kreatywnego myślenia. Wszystko pod okiem znakomitego wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego – doktora Bronisława Tumiłowicza. W wyniku wspólnej pracy powstanie magazyn „Warszawa nieodkryta”. Warsztaty potrwają do 15 grudnia, przewidzianych jest 12 spotkań, w tym dwóch wycieczek studyjnych po Warszawie, poświęconych ciekawym miejscom związanym z historią miasta, jego rozwojem i przyszłością.

Rezultatem projektu będzie wydanie 12-stronicowej gazety, składającej się z artykułów i zdjęć opisujących wybrane miejsca największego polskiego miasta, którego charakter tworzą zgodnie warszawiacy i ludzie napływowi oraz tradycja. Artykuły poruszą najciekawsze miejsca związane z historią i rozwojem Warszawy. Na podstawie artykułów przygotowanych do gazety zostanie opracowana i wydana mapa najciekawszych miejsc w Warszawie, dzięki której miasto zostanie odkryte na nowo.

Jest to kolejny projekt realizowany przez Fundację na rzecz Rozwoju Szkolnictwa z warszawskimi licealistami. Poprzednie edycje związane były z takimi tematami jak: „Maria Skłodowska-Curie – noblistka i obywatelka”,  „Uniwersytet Warszawski, Julian Tuwim – poeta warszawski”, „Mapa warszawskich miejsc z charakterem”.

Dla licealistów, którzy zaangażowali się w projekt, była to szansa na poznanie dziennikarskiego fachu w praktyce, okazja podejrzenia jak działa redakcja oraz możliwość poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach, poszerzenia horyzontów i ugruntowania poglądów. Warsztaty „Warszawa nieodkryta”, zbudowane są na podobnym, przyjaznym uczniom modelu pracy.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawalogo_biale_wspolfinansowanieNabór na warsztaty trwa do 20 września 2015 r.
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie Fundacji Szkolnictwo Dziennikarskie.