Zakończyły się warsztaty “Muzyka dla smyka”

Zakończyły się warsztaty dla dzieci “Muzyka dla smyka”. 8 spotkań warsztatowych miało na celu umuzykalnienie dzieci, rozwój ich edukacji muzycznej i rozwijanie ekspresji twórczej, a także pokazanie im atrakcyjnego sposobu spędzania wolnego czasu. Zajęcia były prowadzone w interesujący sposób, różniący się od programu szkolnego, dzięki czemu dzieci przychodziły regularnie i brały aktywny udział w warsztatach.

Założeniem projektu było przygotowanie dzieci do mini występu z okazji Dnia Matki, który zaprezentowały na ostatnim spotkaniu. Na pokaz zaproszeni zostali rodzice, dziadkowie i rodzeństwo.

Widowisko składało się wierszy, piosenek i scenek teatralnych. Na koniec, dzieci wręczyły mamom własnoręcznie wykonane laurki.

Kończą się warsztaty “Muzyka dla smyka”

Zbliżamy się do końca projektu “Muzyka dla smyka”. Za tydzień wyniki pracy dzieci zobaczą mamy podczas występu 30 maja. Zaangażowanie dzieci jest ogromne i z wielkim przejęciem podchodzą do wykonywanych zadań.

Bezpłatne warsztaty “Muzyka dla smyka”

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA. MOŻNA WPISYWAĆ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ.

Zapraszamy dzieci ze szkół warszawskiej dzielnicy Włochy na bezpłatne warsztaty „Muzyka dla smyka”.

Jak może spożytkować swoją energię twórczą każdy mały mieszkaniec Warszawy? Okazją do tego są warsztaty „Muzyka dla smyka”, zorganizowane przez Fundację na Rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego, a dofinansowane przez Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.

Podczas ośmiu 1,5-godzinnych warsztatów uczestnicy będą mieli szansę na rozwój swoich zdolności muzycznych i plastycznych, rozwijanie ekspresji twórczej poprzez słuchanie muzyki, wspólne śpiewanie, występy teatralne. Zajęcia będą przeplatane słowem i zabawami ruchowymi. W wyniku wspólnej pracy, dzieci przygotują mały pokaz słowno-muzyczny z okazji Dnia Matki.

Jest to kolejny projekt realizowany przez fundację, tym razem z uczniami warszawskich szkół podstawowych. Poprzednie warsztaty były skierowane do starszych uczniów chcących zdobyć umiejętności dziennikarskie. Poświęcone były takim tematom jak: Maria Skłodowska-Curie – noblistka i obywatelka, Uniwersytet Warszawski, Julian Tuwim – poeta warszawski, Mapa warszawskich miejsc z charakterem. Dla licealistów była to nie tylko szansa na poznanie w praktyce dziennikarskiego fachu, ale też na pracę z książką i rozmowy z ekspertami.

Warsztaty odbywać się będą w Szkole Podst. nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ul. Cietrzewia 22a, w terminach:

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.

1. Formularz zgłoszeniowy "Muzyka dla smyka" - warsztaty