Polscy naukowcy na liście najczęściej cytowanych akademików

(22) 55 23 924, +48 502 825 492
fundacja@fsd.edu.pl, szkolenia@fsd.edu.pl

Polscy naukowcy na liście najczęściej cytowanych akademików.
W liście najczęściej cytowanych na świecie uczonych (Highly Cited Researchers) znajduje się prawie 6400 osób, w tym kilku uczonych z Polski.
Obecność w gronie Highly Cited Researchers jest silnie premiowana w Rankingu Szanghajskim. W programie przybliżymy badania i sylwetki polskich naukowców:
prof.dr hab.Hazem M.Kalaji – katedra Fizjologii Roślin Instutut Biologii SGGW prof. Dr hab. n, med. Piotr Ponikowski Uniwersytet Medyczny
im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, prof. Dr hab. n. med. Adam Torbicki z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.
Lista najczęściej cytowanych badaczy ogłaszana jest przez międzynarodową firmę analityczną Clarivate Analytics w oparciu o bazę Web of Science.
Wskazuje uczonych, których publikacje znalazły się wśród 1% najbardziej cytowanych w 21 dziedzinach nauki.
Na liście najwięcej jest uczonych ze Stanów Zjednoczonych (41,5%).

Jeśli nie udało Ci się odsłuchać audycji na żywo, to zapraszamy do odsłuchania retransmisji:

Emisja:

Radio Kampus 08.06

Radio Żak 13.06

Radio Centrum 11.06

Radio Luz 12.06

Powtórka: Radio Kampus 12.09

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, program Społeczna odpowiedzialność nauki
Ministerstwo Edukacji i Nauki Radio Kampus WDIB Magazyn studencki PDF
Akademickie Radio LUZ Studenckie Radio ŻAK Akademickie Radio Centrum