Nowoczesne tworzywa i materiały – jak je wyprodukować i wykorzystać?

(22) 55 23 924, +48 502 825 492
fundacja@fsd.edu.pl, szkolenia@fsd.edu.pl

Cykl Mówi Nauka.

W tym odcinku “Mówi Nauka” antenę przejmuje grafen, czyli płaska struktura złożona z atomów węgla, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem przemysłu ze względu na różne właściwości, w tym elektryczne i mechaniczne. W ciągu niecałej dekady rynek grafenu urośnie o ponad 40 proc – do wartości niemal 870 milionów dolarów. Jak wyglądają unijne inwestycje w grafen, jaki jest w nich udział Polaków i wreszcie jak połączyc naukę i biznes. Te zagadnienia wyjaśni prof. Mariusz Zdrojek z Politechniki Warszawskiej.

Jeśli nie udało Ci się odsłuchać audycji na żywo, to zapraszamy do odsłuchania retransmisji:

Emisja:

Radio Kampus 23.03

Radio Żak 28.03

Radio Centrum 26.03

Radio Luz 27.03

Powtórka: Radio Żak 22.08

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, program Społeczna odpowiedzialność nauki
Ministerstwo Edukacji i Nauki Radio Kampus WDIB Magazyn studencki PDF
Akademickie Radio LUZ Studenckie Radio ŻAK Akademickie Radio Centrum