Nowoczesne tworzywa i materiały – jak je wyprodukować i wykorzystać?

(22) 55 23 924, +48 502 825 492
fundacja@fsd.edu.pl, szkolenia@fsd.edu.pl

Cykl Mówi Nauka.

W tym odcinku “Mówi Nauka” antenę przejmuje grafen, czyli płaska struktura złożona z atomów węgla, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem przemysłu ze względu na różne właściwości, w tym elektryczne i mechaniczne. W ciągu niecałej dekady rynek grafenu urośnie o ponad 40 proc – do wartości niemal 870 milionów dolarów. Jak wyglądają unijne inwestycje w grafen, jaki jest w nich udział Polaków i wreszcie jak połączyc naukę i biznes. Te zagadnienia wyjaśni prof. Mariusz Zdrojek z Politechniki Warszawskiej.

Jeśli nie udało Ci się odsłuchać audycji na żywo, to zapraszamy do odsłuchania retransmisji:

sobota o godzinie 7:30 w Akademickim Radiu Centrum

niedziela o godzinie 11:00 w Akademickim Radiu Luz

poniedziałek o godzinie 10:00 w Akademickim Radiu Żak.

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, program Społeczna odpowiedzialność nauki
MNiE Radio Kampus WDIB Magazyn studencki PDF
Akademickie Radio LUZ Studenckie Radio ŻAK Akademickie Radio Centrum