Naukowcy tworzą muzykę… dzięki aplikacji mobilnej!

(22) 55 23 924, +48 502 825 492
fundacja@fsd.edu.pl, szkolenia@fsd.edu.pl

Projekt Mówi Nauka.

Czy możliwe jest tworzenie muzyki przez sztuczna inteligencję?

W programie o komponowanie muzyki pytamy muzyków i naukowców.

Aplikacja stworzona przez studentów Politechniki Łódzkiej pozwala na generowanie nowych melodii za pomocą kilku kliknięć. FriML to narzędzie do generowania muzyki, wykorzystujące algorytmy uczenia maszynowego, udostępnione jako aplikacja uruchamiana w przeglądarce. O projekcie mówi dr. inż. Piotr Duch z Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. A o specyfice pracy muzyka i producenta opowiadają Kasia Novika Nowicka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów oraz Łukasz Stachurko znany jako Sonar Soul, producent i połowa duetu Rysy.

Jeśli nie udało Ci się odsłuchać audycji na żywo, to zapraszamy do odsłuchania retransmisji:

Emisja:

Radio Kampus 04.05

Radio Żak 09.09

Radio Centrum 07.05

Radio Luz 08.05

Powtórka: Radio Luz 30.08

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, program Społeczna odpowiedzialność nauki
Ministerstwo Edukacji i Nauki Radio Kampus WDIB Magazyn studencki PDF
Akademickie Radio LUZ Studenckie Radio ŻAK Akademickie Radio Centrum