Warsztaty dziennikarskie: Twarze Karskiego

Ponad 70 licealistów było gotowych uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich poświęconych Janowi Karskiego. Ostatecznie w projekcie uczestniczyło 21 osób. “Misje Jana Karskiego” to warsztaty dziennikarskie, których efektem jest gazeta “Twarze Karskiego”.

Podczas trwających trzy miesiące warsztatów uczestnicy mieli szansę poznać podstawy pracy dziennikarskiej, metody zdobywania informacji, zbierania dokumentacji, formułowania tematów i pisania artykułów prasowych. W wyniku wspólnej pracy powstała gazeta w wydaniu elektronicznym i papierowym „Twarze Karskiego”.  Opiekę merytoryczną nad pracą licealistów sprawowali zawodowi dziennikarze – Anita Karwowska i Alicja Bobrowicz.

Warsztaty dziennikarskie były piątym projektem tego typu, realizowanym przez Fundację. Pierwszy poświęcony był Marii Skłodowskiej-Curie, w wyniku współpracy z uczniami czterech warszawskich liceów wydaliśmy gazetę poświęconą noblistce, drugi Uniwersytetowi Warszawskiemu, trzeci Julianowi Tuwimowi, a czwarty stworzeniu mapy warszawskich miejsc z charakterem. Dla licealistów była to nie tylko szansa na poznanie w praktyce dziennikarskiego fachu, ale też na pracę z książką i rozmowy z ekspertami, bezpośredni kontakt z tematem, kontakt z doświadczonymi dziennikarzami (Mariusz Szczygieł czy Wiesław Łuka).

Udział w warsztatach był bezpłatny.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego to organizacja pozarządowa zajmująca się edukacją medialną.

Projekt był realizowany dzięki dofinansowaniu Biura Edukacji m. st. Warszawy,
w ramach projektu “Misje Jana Karskiego”.

m

Zobacz gazetę “Twarze Karskiegotwarze karskiego

Scroll to Top