Emisja głosu (online)

Termin

26.11.2024

Prowadzący szkolenie

Maria Bończyk

Czas trwania

1 dzień/6 godzin akademickich

Telefon kontaktowy

+48 502 825 492

Email kontaktowy

fundacja@fsd.edu.pl, szkolenia@fsd.edu.pl

Koszt

750 zł obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, certyfikat

Gwarantujemy

  • najlepszych trenerów
  • miesięczne konsultacje z trenerem po szkoleniu
  • materiały szkoleniowe
  • imienny certyfikat
  • lunch, przerwa kawowa

Proponowane przez nas zajęcia to pierwszy krok do poprawy estetyki mówienia. Będziemy wspólnie uczyli się mówić i czytać głośno tak, by było to interesujące. Celem zajęć jest przypomnienie prawideł poprawnej wymowy polskiej, opanowanie przez uczestników przeprowadzania podstawowych ćwiczeń z zakresu dykcji i ekspresji, rozwijanie umiejętności głośnego czytania.

Program szkolenia:

  1. Czym mówimy? – uświadomienie uczestnikom, na czym polega proces wydawania głosu i zamieniania go w dźwięki mowy (polszczyzny)
  2. Główne przeszkody w prawidłowym mówieniu: nadmierne napięcia w obrębie żuchwy i okolicy oraz nieznajomość prawideł poprawnej polszczyzny
  3. Usprawnianie narządów mowy – ćwiczenia logopedyczne
  4. Elementarne ćwiczenia z zakresu dykcji: w zakresie pracy nad poszerzeniem samogłosek,  przygotowujące do precyzyjnej wymowy grup i zbitek spółgłoskowych w różnych pozycjach w wyrazie i we frazie
  5. Najtrudniejsze wyrazy – pytania, wątpliwości uczestników
  6. Wyłamywacze języka – ćwiczenia na zdaniach tzw. trudnych, przeznaczonych do ćwiczenia dykcji

Trener

Maria Bończyk

Logopeda i specjalista z zakresu techniki mowy. Współpracuje z TVP, prowadzi wykłady i szkolenia warsztatowe dla sędziów, prokuratorów, dziennikarzy i prezenterów w zakresie techniki mowy. Absolwentka Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego (1981 r.), a także Pomagisterskiego Studium Logopedycznego UW, Podyplomowego Studium Wymowy prowadzonego przez Akademię Teatralną, Podyplomowego Studium Emisji Głosu UW. Przez lata prowadziła zajęcia z techniki mowy i emisji głosu ze studentami i słuchaczami studiów podyplomowych z techniki mowy i emisji głosu (Instytut Dziennikarstwa UW, Wydział Polonistyki UW i inne). Przez 7 lat pracowała jako logopeda na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 2004 współpracuje z TVP. Szkoli dziennikarzy i prezenterów w zakresie techniki mowy. Jest członkiem Komisji ds. Karty Ekranowej. Od 2000 prowadzi wykłady i szkolenia warsztatowe dla sędziów i prokuratorów. Jest autorką kilku artykułów na temat techniki mowy, zamieszczonych m.in. w książce „Emisja głosu nauczyciela”, a także w czasopismach branżowych przeznaczonych dla kadr wymiaru sprawiedliwości i dla pracowników oświaty.

Informacje

Masz pytania?

Masz pytania?
Chcesz wiedzieć więcej?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

(22) 55 23 924

email: fundacja@fsd.edu.pl

Wszyscy uczestnicy, których szkolenie jest finansowane ze środków publicznych lub ze środków europejskich – zgodnie z treścią art. 43 ust.1 pkt.29 lit.c ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku VAT, proszeni są o dostarczenie stosownego oświadczenia (bądź przesłanie skanu na adres e-mail).

Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc, tylko na formularzu zgłoszeniowym. Wpłaty należy dokonywać w terminie 7 dni przed szkoleniem na konto bankowe: Fundacja na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego 73 1160 2202 0000 0000 3601 7724. Fundacja pobiera opłatę administracyjną w wysokości 20 proc. wartości kursu w przypadku rezygnacji na 5 dni przed szkoleniem. Wysłanie zgłoszenia jest jednoczesną akceptacją tych zasad i podstawą do wystawienia rachunku.

Osoby zainteresowane wystawieniem faktury proszone są o przesłanie danych niezbędnych do jej wystawienia. Więcej informacji: tel. 0 502 825 492. Warsztaty kończą się uzyskaniem certyfikatu.

Formularz zgłoszeniowy

Scroll to Top