Tajniki Kodeksu postępowania administracyjnego
Cel: wyjaśnienie możliwości, jakie daje stosowanie Kodeksu postępowania administracyjnego zarówno dla organu, jak i dla stron. Podczas szkolenia zostanie przedstawiony prawidłowy model stosowania przepisów tego Kodeksu oraz rozwiane wątpliwości powstające na jego gruncie
Korzyści: uzyskanie umiejętności prawidłowego i twórczego prowadzenia postępowania administracyjnego oraz właściwego korzystania z narzędzi prawnych przysługujących organowi i stronie
Adresat: pracownicy organów administracji publicznej, pełnomocnicy stron postępowań administracyjnych
PROGRAM
- Zakres stosowania KPA w postępowaniach przed organami NCN
- Rodzaje i specyfika aktów administracyjnych wydawanych przez organy administracji
- Organy administracji
- Wykonywanie działań w imieniu organu
- Realizacja zasad ogólnych KPA
- Jak prawidłowo konstruować decyzje administracyjne (część warsztatowa)
- Jak prawidłowo prowadzić postępowanie przed organem administracji w pierwszej instancji
- Jak prowadzić postępowanie odwoławcze
- Jak prowadzić postępowanie nadzwyczajne
- Jak załatwiać skargi, wnioski i petycje
- Dyskusja nad problemami i kwestiami przedstawionymi przez Uczestników.
Aleksander Jakubowski – doktor nauk prawnych. Doktoryzował się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Specjalizuje się w prawie i postępowaniu administracyjnym oraz sądowo-administracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa o szkolnictwie wyższym oraz postępowań przed sądami administracyjnymi w sprawach, w których stroną są szkoły wyższe.
Asystent sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego, wcześniej asystent sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Ekspert Instytutu Rozwoju Szkolnictwa Wyższego. Doradca ds. prawnych Prorektora Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi zajęcia z prawa i postępowania administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Kierował realizacją grantu z Narodowego Centrum Nauki. Członek Komisji ds. Badań Naukowych Senatu Uniwersytetu Warszawskiego oraz członek Rady Naukowej Instytutu Nauk Prawno-Administracyjnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Zwolnienie z VAT: Wszystkich uczestników, których szkolenie jest finansowane ze środków publicznych lub ze środków europejskich – zgodnie z treścią art.43 ust.1 pkt.29 lit.c ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku VAT, proszeni są o dostarczenie stosownego oświadczenia (może być skan wysłany na adres e-mail).
Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc, tylko na formularzu zgłoszeniowym. Wpłaty należy dokonywać w terminie 7 dni przed szkoleniem na konto bankowe: Fundacja na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego 73 1160 2202 0000 0000 3601 7724. Fundacja pobiera opłatę administracyjną w wysokości 20 proc. wartości kursu w przypadku rezygnacji na 5 dni przed szkoleniem. Wysłanie zgłoszenia jest jednoczesną akceptacją tych zasad i podstawą do wystawienia rachunku.
Osoby zainteresowane wystawieniem faktury proszone są o przesłanie danych niezbędnych do jej wystawienia. Więcej informacji: tel. 502 825 492. Warsztaty kończą się uzyskaniem certyfikatu.