Polski? Ogarniam Spotkania z fotografia Redakcja PDF Jestemy na Youtube Jestemy na Facebooku

Storytelling w biznesie

Storytelling jest niezbędną umiejętnością każdego sprzedawcy. W dzisiejszych czasach, w biznesie, a przede wszystkim w sprzedaży, liczy się umiejętność budowania trwałych relacji z klientem. Sama sprzedaż nie jest bowiem pojedynczą czynnością, lecz zwieńczeniem pewnej drogi. Wiedzie ona przez ulepszanie produktu w oparciu o opinie widowni testowej, analizę potrzeb klienta i nawiązywanie z nim trwałej relacji.

Często zaś, jako przedsiębiorcy i przedstawiciele handlowi, zbyt szybko chcielibyśmy przejść do ostatniego ogniwa, jakim jest właśnie finalna decyzja sprzedażowa. W ten sposób, znacznie bardziej skupiamy się na samym produkcie, nie zaś na naszych klientach.

Jednak, bez udziału klienta, nie mamy szansy domknąć procesu sprzedażowego.

Odpowiedzią na powyższe problemy jest wykorzystanie historii. Musi ona nawiązywać do realnego problemu naszych klientów i obserwatorów w social media. Storytelling można z powodzeniem wykorzystać w każdym stadium świadomości klienta, dobierając historię dostosowaną do potrzeb odbiorcy lub grupy docelowej. Z historii możemy korzystać w social mediach: w ogólnych postach oraz w wiadomościach prywatnych. Natomiast w rozmowach 1:1: służących analizie potrzeb oraz w czasie większych prezentacji konferencyjnych i sprzedażowych.

Jeden istotny warunek dobrego storytelling: za każdym razem gdy opowiadasz historię, dopasuj ją do problemów i potrzeb jej odbiorcy.

Jeżeli chcesz nauczyć się budować relację z klientem poprzez storytelling, weź udział w szkoleniu:

Więcej o storytelling dowiesz się także z podcastu prowadzącej szkolenie: podcast storytelling