Zarządzanie sytuacjami kryzysowymi

Szkolenie „Zarządznie sytuacjami kryzysowymi” prowadzone jest metodą interaktywną, z warsztatem i ćwiczeniami.

 Program zajęć:

1.Metoda obrony reputacji – wykład interaktywny + ćwiczenia w formułowaniu oświadczeń kryzysowych + wystąpienia indywidualne (każdy uczestnik szkolenia)

2. Sytuacje kryzysowe:

 • kiedy mamy kryzys, a kiedy tylko problem
 • zarządzanie kryzysem
 • zarządzanie komunikacją w kryzysie
 • prewencja

3. Warsztaty w grupach:

 • grupy wypracowują ministrategię do zadanej sytuacji kryzysowej
 • prezentacja prac
 • czas na pytania indywidualne

Prowadząca:

Ivetta Biały – w latach 2008-2016 rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego. Zarządzała komunikacją urzędu (1400 osób) i służb zespolonej administracji wojewódzkiej. Rzecznik sztabu kryzysowego podczas powodzi 2010 r. w powiecie płockim. Autorka procedur – komunikacji medialnej oraz informowania i ostrzegania ludności – w wojewódzkich planach zarządzania kryzysowego. Doradca RCB w ramach przygotowań procedur komunikacyjnych, w tym przy Euro 2012. Reprezentantka Mazowieckiego na międzynarodowej konferencji dot. zarządzania kryzysowego w Wiedniu 2014 r. (nt. cyberprzestępczości i blackoutów) oraz uczestniczka jedynych w Polsce warsztatów komunikacji kryzysowej organizowanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa we współpracy z ambasadą USA – z udziałem twórców sztabu kryzysowego w związku z atakiem na World Trade Center. Laureatka nagrody PRotony 2010 w kategorii Rzecznik prasowy. W latach 1997-2005 pracowała przy kampaniach wyborczych, potem w agencjach PR i dla klientów indywidualnych. Specjalizowała się w obsłudze administracji, instytucji finansowych i prawnych. Prowadziła liczne szkolenia z różnych obszarów PR dla zarządów firm, instytucji i administracji. Wykładowca (m.in. WDiNP UW i SWPS). Przeszkoliła z komunikacji kryzysowej ponad 800 samorządowców, z komunikacji medialnej komendantów straży miejskich, powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego i in. Wielokrotny prelegent na kongresach PR (PR w Samorządzie i Administracji Katowice/Kraków; Kongres Profesjonalistów Rzeszów).
Wykształcenie z komunikacji społecznej i PR (WDiNP UW) oraz metodyki nauczania – dyplomowany nauczyciel (NJKF UW, niepraktykujący). Obecnie kierownik w CNK, gdzie zajmuje się m.in. strategią, optymalizacją organizacyjną oraz kontrolą zarządczą, ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji wewnętrznej i public affairs.

Zwolnienie z VAT:  Wszystkich uczestników, których szkolenie jest finansowane ze środków publicznych lub ze środków europejskich – zgodnie z treścią art.43 ust.1 pkt.29 lit.c ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku VAT, proszeni są o dostarczenie stosownego oświadczenia (może być skan wysłany na adres e-mail).

Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc, tylko na formularzu zgłoszeniowym. Wpłaty należy dokonywać w terminie 7 dni przed szkoleniem na konto bankowe: Fundacja na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego 73 1160 2202 0000 0000 3601 7724. Fundacja pobiera opłatę administracyjną w wysokości 20 proc. wartości kursu w przypadku rezygnacji na 5 dni przed szkoleniem. Wysłanie zgłoszenia jest jednoczesną akceptacją tych zasad i podstawą do wystawienia rachunku.

Osoby zainteresowane wystawieniem faktury proszone są o przesłanie danych niezbędnych do jej wystawienia. Więcej informacji: tel. 0 502 825 492. Warsztaty kończą się uzyskaniem certyfikatu.

 1. Formularz zgłoszeniowy - Warsztaty dziennikarskie "Warszawa nieodkryta"
 2. (wymagane)
 3. (wymagane)
 4. (wymagane)
 5. (wymagany poprawny adres email)
 6. (wymagane)
 7. (wymagane)
 

WDIiB

Fundacja Szkolnictwo Dziennikarskie
działająca we współpracy z Wydziałem Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Bednarska 2/4, lok. 15, 00-310 Warszawa, tel. 22 55 23 924, fundacja@fsd.edu.pl

Charakterystyka i opis Fundacji | Sprawozdania z działalności Fundacji | Statut Fundacji | Zarząd Fundacji | Referencje