Polski? Ogarniam Spotkania z fotografia Redakcja PDF Jestemy na Youtube Jestemy na Facebooku

Prawo prasowe

 

Odkryj Tajniki Prawa Prasowego na naszym wyjątkowym szkoleniu!

Masz wątpliwości dotyczące tego, co można napisać w artykule prasowym, a co może naruszyć prawo? Chcesz uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji prawnych związanych z publikacją treści? Nasze szkolenie “Prawo Prasowe” jest stworzone właśnie dla Ciebie!

Czego dowiesz się na szkoleniu: Zrozumienie podstawowych zasad prawa prasowego, Unikanie potencjalnych pułapek prawnych przy tworzeniu treści, Poznanie najnowszych regulacji i zmian w prawie prasowym, Praktyczne przykłady i case studies.

Nasze szkolenie poprowadzą doświadczeni prawnicy specjalizujący się w prawie prasowym, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, abyś mógł/mogła świadomie korzystać z przepisów prawa w pracy nie tylko dziennikarskiej.

Terminy szkolenia są elastyczne, dostosowane do Twojego harmonogramu. Bez względu na to, czy jesteś dziennikarzem, rzecznikiem prasowym, redaktorem czy pracownikiem agencji PR, nasze szkolenie pomoże Ci lepiej zrozumieć zawiłości prawa prasowego i zminimalizować ryzyko potencjalnych konfliktów prawnych.

Zainwestuj w swoją wiedzę i rozwój zawodowy! Zapisz się już teraz na szkolenie “Prawo Prasowe” i zyskaj pewność przy publikacji treści zgodnych z obowiązującymi przepisami!

Szkolenie „Prawo prasowe” przybliża w przystępny i praktyczny sposób zagadnienia z zakresu prawa mediów, które są niezbędne w kontaktach z dziennikarzami, jak i przy redagowaniu prasy firmowej oraz stron internetowych. Szkolenie ukierunkowane jest na zapoznanie uczestników z podstawowymi pojęciami z zakresu prawa cywilnego, karnego oraz prawa autorskiego. Program szkolenia dostosowany jest do potrzeb pracowników biur prasowych oraz struktur odpowiedzialnych za redakcję pism firmowych.

Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo m.in.:
– jakie są granice swobodnej publikacji wizerunku danej osoby
– jakie regulacje chronią wizerunek
– czy wewnętrzne biuletyny są prasą i wymagają rejestracji
– jak skutecznie reagować na treści nieprawdziwe lub naruszające dobra osobiste

Program szkolenia może być dostosowany do potrzeb zamawiającego. 

Szkolenie prowadzi dr hab. Maria Łoszewska-Ołowska lub dr Krzysztof Drozdowicz

maria loszewska-olowska dr hab. Maria Łoszewska-Ołowska – prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW. Adiunkt w Zakładzie Prawa Prasowego Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca na innych uczelniach (Społeczna Akademia Nauk, Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego).
W latach 2005-2008 wicedyrektor ds. dydaktycznych w Instytucie Dziennikarstwa UW. Autorka podręcznika „Podstawy prawa dla dziennikarzy”.Zakres specjalizacji: prawne aspekty funkcjonowania mediów, w szczególności (mieszczące się w problematyce prawa prasowego) kwestie dozwolonej prawem krytyki, tajemnicy dziennikarskiej, problematyka ochrony dóbr osobistych (czci, wizerunku, prywatności) w kontekście działalności mediów, zagadnienie szeroko pojętej odpowiedzialności prawnej dziennikarza. Trener z ponad 10-letnim doświadczeniem.

dr Krzysztof Drozdowicz – Radca prawny, adiunkt w Zakładzie Postępowania Cywilnego WPiA UAM w Poznaniu, specjalista z zakresu prawa prasowego i postępowania cywilnego; autor monografii poświęconej dochodzeniu roszczeń o publikację sprostowania, współautor komentarza do ustawy – Prawo prasowe. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych. Prowadzi szkolenia dla sędziów sądów okręgowych i apelacyjnych. Od siedmiu lat współpracuje z samorządem terytorialnym w Wielkopolsce, obecnie radca prawny Gminy Komorniki. Wykładowca Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządu Terytorialnego z siedzibą w Poznaniu, dla którego łącznie przeprowadził ponad 100 szkoleń z zakresu: ochrony dóbr osobistych, dochodzenia roszczeń w trybie wyborczym, statusu radnego samorządu gminnego oraz KPA. Przygotował kilkadziesiąt raportów o stanie gmin i powiatów.