Zakończenie warsztatów “Mały odkrywca i kraina bajek”

W 2017 roku odbyły się warsztaty “Mały odkrywca i kraina bajek”. W ramach projektu odbyło osiem spotkań warsztatowych z młodymi obywatelami Warszawy.

Podczas  pierwszej jak i drugiej edycji, odbyły się cztery 1,5-godzinne warsztaty. Uczestnicy zdobyli na nich praktyczną wiedzę o mechanizmach działania prostych doświadczeń z zakresu chemii jak również prostych zagadnień matematycznych. Celem warsztatów było opisanie najciekawszych zjawisk, z jakimi spotykają się na co dzień. W wyniku wspólnej pracy dzieci nabyły również umiejętność przedstawienia poznanego eksperymentu, czyli umiejętności związane ze sztuką wystąpień publicznych.

W warsztatach (łącznie) uczestniczyło ponad 30 dzieci z warszawskich szkół podstawowych.