Bezpłatne warsztaty dla dzieci „Mały odkrywca i kraina bajek”

Zapraszamy dzieci z klas 1-3 na bezpłatne warsztaty „Mały odkrywca i kraina bajek”, czyli jak może spożytkować swoją twórczą energię każdy mały człowiek.

Jak może spożytkować swoją energię twórczą każdy mały mieszkaniec Warszawy? Okazją do tego są warsztaty „Mały odkrywca i kraina bajek”, zorganizowane przez Fundację na Rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego, a dofinansowane przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

Podczas czterech 1,5-godzinnych warsztatów uczestnicy będą mieli szansę zdobycia praktycznej wiedzy o mechanizmach działania prostych doświadczeń z zakresu chemii jak również prostych zagadnień matematycznych. Celem warsztatów będzie opisanie najciekawszych zjawisk, z jakimi spotykają się na co dzień. Zajęcia będą przeplatane słowem i zabawami ruchowymi, połączona z opowiadaniem bajek. W wyniku wspólnej pracy dzieci zdobędą również umiejętności przedstawienia poznanego eksperymentu, czyli umiejętności związane ze sztuką wystąpień publicznych.

Jest to kolejny projekt realizowany przez fundację, tym razem z uczniami warszawskich szkół podstawowych. Poprzednie warsztaty były skierowane do starszych uczniów chcących zdobyć umiejętności dziennikarskie. Poświęcone były takim tematom jak: Maria Skłodowska-Curie – noblistka i obywatelka, Uniwersytet Warszawski, Julian Tuwim – poeta warszawski, Mapa warszawskich miejsc z charakterem. Dla licealistów była to nie tylko szansa na poznanie w praktyce dziennikarskiego fachu, ale też na pracę z książką i rozmowy z ekspertami.

Warsztaty rozpoczynają się już 22 marca 2017 roku na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego. Następne 29 marca, 5 kwietnia i 12 kwietnia.

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.

Liczba miejsc – tylko 12!

Rozpoczynamy rekrutację na II edycję warsztatów, które rozpoczną się 26 kwietnia! Następne zajęcia 10, 17, 24 maja.

1. Formularz zgłoszeniowy "Mały odkrywca i kraina bajek" - warsztaty